Aktuality

Předvánoční posezení s klienty

Předvánoční posezení s klienty

I když jsou Vánoce až 24. prosince, my jsme klientům nadělili dárečky již dříve! Ve čtvrtek  7. prosince jsme polečně uspořádali předvánoční posezení v rámci rozvíjení sociálního kontaktu. Klienti si s dopomocí pracovníků připravili vánoční cukroví a drobné občerstvení. Také jsme uspořádali bohatou tombolu, v které každý z klientů vyhrál drobný dáreček.

více
Výstava děl uživatelů STD U Šikovných Oveček

Výstava děl uživatelů STD U Šikovných Oveček

V týdnu od 11.9. do 15.9. pracovníci služby spolu s klienty uspořádali výstavu děl v Domě kultury ve Vsetíně. Díla tvoří naši nadaní klienti. Shlédnout jste mohli drátované výrobky, keramického panáka, mozaiky, ale i nádherné obrazy, které klienti tvoří doma ve svém volném čase. Slavnostní představení těchto děl proběhlo 12.9. oficiální vernisáží. Někteří klienti svá díla popsali sami v rozhovoru s panem moderátorem. Odpoledne nám zpříjemnila hudebním vystoupením skupina Dareband spolu s moderátorem Honzou Gottfriedem, tímto jim velice děkujeme.  Klienti tak měli možnost...

více
Renovace původního skleníku na zahradě VKCI

Renovace původního skleníku na zahradě VKCI

Naši klienti se ujali renovace původního skleníku na zahradě VKCI. Začali šalováním schodů, které se následně betonovalo. Výsledkem bude skleník, o který se budou starat klienti v rámci přípravy na vstup do práce.

více

S handicapem do práce

V rámci poskytování služby se nám podařilo zapojit 8 klientů do rekvalifikačního kurzu ,, S handicapem do práce''. Tři klienti se přihlásili na Úklidové práce a pět klientů na Údržbu veřejné zeleně. Rekvalifikační kurz jim nabízí bohatou praxi, ale i teoretické znalosti. Kurz může být pro klienty přínosný a pomůže jim k uplatnění na chráněném trhu práce.

více