Aktuality

Příběh klientky

Příběh klientky

Spousta klientů k nám přichází po dlouhém odhodlávání s nejistotou, co od služby mohou očekávat. Podobně to měla i naše klientka, která se rozhodla podělit s ostatními o svůj příběh a motivovat tak třeba ostatní, kteří kvůli svému dlouhodobému zdravotnímu problému, či postižení nemohou chodit do zaměstnání. Naše služba se zaměřuje na trénink pracovních návyků a možné pracovní uplatnění. 

více

V dílně proběhla rekonstrukce, od 1.9. jsme zpět!

Během letních prázdnin proběhla rekonstrukce prostor sociálně terapeutické dílny. Ve službě máme nově zbudované šatny, kuchyň, relaxační místnost a konzultační místnost. Rekonstrukce má přispět ke zkvalitnění služby sociálně terapeutické dílny a zlepšení zázemí pro klienty. Během měsíce listopadu proběhne den otevřených dveří, kdy budou prostory služby prezentovány veřejnosti. 

více
Prezentace služby

Prezentace služby

Ve dnech od 11. června do 15. června prezentujeme činnost naší služby před městským úřadem ve Vsetíně

více
Pro koho tu jsme?

Pro koho tu jsme?

Máte ve svém okolí někoho, kdo následkem duševního, mentálního, či tělesného postižení nemůže:- dlouho docházet do práce,- nemá žádnou pracovní zkušenost- nebo ztratil zaměstnání? Přečtěte si níže, na čem s klienty v rámci poskytování služby sociálně terapeutické dílny pracujeme. V loňském roce se nám povedlo po dlouhodobé spolupráci a nácviku pracovního režimu posunout 5 klientů na chráněná pracovní místa

více
Předvánoční posezení s klienty

Předvánoční posezení s klienty

I když jsou Vánoce až 24. prosince, my jsme klientům nadělili dárečky již dříve! Ve čtvrtek  7. prosince jsme polečně uspořádali předvánoční posezení v rámci rozvíjení sociálního kontaktu. Klienti si s dopomocí pracovníků připravili vánoční cukroví a drobné občerstvení. Také jsme uspořádali bohatou tombolu, v které každý z klientů vyhrál drobný dáreček.

více
Výstava děl uživatelů STD U Šikovných Oveček

Výstava děl uživatelů STD U Šikovných Oveček

V týdnu od 11.9. do 15.9. pracovníci služby spolu s klienty uspořádali výstavu děl v Domě kultury ve Vsetíně. Díla tvoří naši nadaní klienti. Shlédnout jste mohli drátované výrobky, keramického panáka, mozaiky, ale i nádherné obrazy, které klienti tvoří doma ve svém volném čase. Slavnostní představení těchto děl proběhlo 12.9. oficiální vernisáží. Někteří klienti svá díla popsali sami v rozhovoru s panem moderátorem. Odpoledne nám zpříjemnila hudebním vystoupením skupina Dareband spolu s moderátorem Honzou Gottfriedem, tímto jim velice děkujeme.  Klienti tak měli možnost...

více
Renovace původního skleníku na zahradě VKCI

Renovace původního skleníku na zahradě VKCI

Naši klienti se ujali renovace původního skleníku na zahradě VKCI. Začali šalováním schodů, které se následně betonovalo. Výsledkem bude skleník, o který se budou starat klienti v rámci přípravy na vstup do práce.

více

S handicapem do práce

V rámci poskytování služby se nám podařilo zapojit 8 klientů do rekvalifikačního kurzu ,, S handicapem do práce''. Tři klienti se přihlásili na Úklidové práce a pět klientů na Údržbu veřejné zeleně. Rekvalifikační kurz jim nabízí bohatou praxi, ale i teoretické znalosti. Kurz může být pro klienty přínosný a pomůže jim k uplatnění na chráněném trhu práce.

více