Zpětná vazba klientů

„Psychologické poradenství jsem začala využívat, protože jsem se necítila psychicky dobře. Měla jsem problémy s docházkou do sociálně-terapeutické dílny. Chtěla jsem se někam posunout – nechtěla jsem zůstat doma. Psychologické poradenství pro mě bylo přínosné v tom, že jsem si uvědomila, co je pro mě důležité, že musím začít chodit mezi lidi. Posunula jsem se díky sezení dál. Posunulo mě to v tom, že jsem začala chodit pravidelně do sociálně-terapeutické dílny a postupem času jsem začala chodit zpátky do školy.“   L.

 

„Psychologické poradenství mi bylo nabídnuto, tak jsem to zkusil. Myslel jsem si, že to bude nuda, ale bylo to přínosné. Mohl jsem se svěřit s tím, co prožívám, a uvědomit si spoustu věcí.“     K.

 

„Nesnáším nudu a ráda využívám čas efektivně. Věnuji se mnoha věcem, které se dotýkají různých oblastí a to jak v práci, tak po ní. Ráda si plánuji čas tak, abych toho hodně stihla, a v 99% mi vše vychází podle mých představ a plánů. V takovém stavu jsem nesmírně spokojená. Čím více různých věcí dělám, tím mám víc energie. Práci i ostatní koníčky beru jako zábavu a zároveň povinnost podat co nejlepší výkon. Bohužel jednou za čas se některé pracovní i volnočasové věci sejdou všechny najednou a já pak nevím kudy kam. V tu chvíli převažuje pocit povinnosti u všeho, co dělám. V takové chvíli si potřebuji ujasnit priority a nechci tím zatěžovat své blízké. V takové chvíli se obracím na odborníky, někoho nezávislého. V posledních letech mi stačí jedno-dvě sezení, abych se srovnala a vykročila dál. Většinou tuším, co je špatně, ale nejsem schopná si v tom sama udělat pořádek. Psychologické poradenství mi pomáhá formulovat a pojmenovat problém a posunout se dál. V minulosti jsem měla poměrně závažné psychické i fyzické problémy, a proto se nyní snažím podchytit vše zavčas. Jsem "psychosomatický" typ takže má psychická nepohoda se vždy promítá do mého fyzického stavu. Při prvních příznacích a v případě, že selhala všechna má řešení, která do té doby fungovala, hledám pomoc odborníků. Díky práci s odborníky jsem se naučila mnohému předcházet, a tak jsou tyto naléhavé stavy čím dál vzácnější.“     V.