Aktuality

                                   


Na těžké životní situaci dlužníků často parazitují insolvenční šmejdi

Na těžké životní situaci dlužníků často parazitují insolvenční šmejdi

Insolvence je cestou z dluhové pasti.  Využívají ji lidé, kteří nejsou schopni platit své závazky nebo jsou proti nim vedena exekuční řízení. Podle Insolvenčního rejstříku je nyní v procesu oddlužení celkem 240 dlužníků ze Vsetína, 42 dlužníků z Valašských Klobouk nebo 94 dlužníků z Bystřice pod Hostýnem.  

více
Šmejdi míří do propadliště dějin, spotřebitelé se stále častěji nechávají napálit přes internet

Šmejdi míří do propadliště dějin, spotřebitelé se stále častěji nechávají napálit přes internet

Stále častěji se v naší občanské poradně zabýváme spotřebitelskými tématy. Dříve nechvalně známé šmejdy s předraženými domácími spotřebiči nahradili obchodníci s energiemi, podvodné e-shopy či seznamky. Připravili jsme rozhovor s vedoucí Občanské poradny Ivanou Měrkovou, která má práva spotřebitele v malíčku.

více
Občanská poradna Vsetín již rok pomáhá lidem během pandemie

Občanská poradna Vsetín již rok pomáhá lidem během pandemie

12. března uplynul rok od vyhlášení prvního nouzového stavu v souvislosti s pandemií koronaviru. Jak se kvůli tomu změnila práce poradkyň Občanské poradny Vsetín? Jaká nová témata tato doba do poradny přinesla? A jak pandemie zkomplikovala lidem řešení jejich problémů?

více

Upozornění pro klienty naší pobočky ve Valašských Kloboukách

Pokud se rozhodnete navštívit pobočku Občanské poradny Vsetín ve Valašských Kloboukách, nenechte se odradit tím, že bude uzamčen hlavní vchod budovy. Zazvoňte na příslušný zvonek nebo vytočte telefonní číslo, které je zde uvedeno. Poradkyně Vám poté přijde otevřít. Děkujeme za pochopení. Naše pobočka ve Valašských Kloboukách je otevřena každý lichý čtvrtek od 8:00 do 15:00. V únoru je to tedy 4. a 18. únor.

více

ROUŠKY JSOU DOBROVOLNÉ

V souladu s vládními opatřeními je v současné době používání roušek v poradně dobrovolné. Prosíme, sledujte vládní opatření a chraňme naše zdraví.

více

Volné termíny na objednání pro osobní konzultace

Od 4. 5. 2020 máme v poradně volné termíny na objednání pro osobní konzultace – objednejte se na tel. 774 262 243. Všechny termín jsou na objednání. Prozatím pouze na Vsetíně. Klienti musí mít po dobu konzultace zakryté dýchací cesty. Konzultace jsou v délce 45 minut. Nadále poskytujeme také telefonické konzultace na tel. 774 262 243.   Jsme připraveni Vám pomoci!

více

Valašské Klobouky - termíny poradenství

V nejbližším období Vám budeme poskytovat poradenství v tyto dny: 3. května, 10. května, 24. května, 7. června, 25. června, 12. července a 19. července.

více

Ve dnech 9. - 11. 4. 2018 bude poradna uzavřena

Z důvodu pravidelného školení našich poradkyň bude poradna od pondělí 9. 4. do středy 11. 4. 2018 uzavřena. Recepce poradny bude v provozu. Od čtvrtka 12. 4. 2018 bude poradna opět v prozu dle běžné pracovní doby. Děkujeme za pochopení.

více

Vánoční provoz Poradny

Občanská poradna Vsetín je ve dnech 27. 12. - 29. 12. uzavřena z důvodu čerpání řádné dovolené. Provoz Poradny bude v roce 2018 zahájen dne 2. ledna.  

více

Získali jsme akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení!

Dne 27. 10. 2017 vydalo Ministerstvo spravedlnosti rozhodnutí, na základě kterého jsem se stali akreditovanou osobou pro poskytování služeb v oblasti oddlužení. Stali jsme se tak první akreditovanou osobou v celém Zlínském i Jihomoravském kraji. Znamená to, že budeme moci pomáhat našim klientům s oddlužením v roce 2018 po skončení přechodného období.  

více