Srdečně Vás zveme na Orienťák duševního zdraví

Srdečně Vás zveme na Orienťák duševního zdraví

Čeho se nejvíc bojíme a proč? Co tíží lidi s depresemi? Jak vidí svět lidé se syndromem Alenky v říši divů? Nebo proč někteří lidé jedí hřebíky a jiní donekonečna hromadí zbytečné věci? Přijďte to zjistit na Orienťák duševního zdraví.

Jedná se o akci, kterou pořádáme v rámci celostátní osvětové kampaně nazvané  Týdny duševního zdraví. 


„Na vlastní kůži si vyzkoušíte, jak se cítí lidé s vybranými duševními poruchami. Ukážeme Vám, jak funguje lidská psychika a navíc si otestujete své vlastní duševní zdraví,“ zve naše ředitelka Soňa Zelíková.

Na startu každý z účastníků dostane jednoduchou mapku, ve které jsou zakresleny jednotlivá zastavení trasy, která se zaměřují na určité téma spojené s lidskou psychikou. Organizátoři závodu připravili dvě trasy. Kratší povede pouze přes Panskou zahradu, delší zavede účastníky i k prostranství před vsetínským zámkem.

Trasu není nutné běžet. Vhodná je i běžná chůze, a tak je akce vhodná pro všechny věkové kategorie. „Tento Orienťák není na čas, ale na zamyšlení,“ dodává ředitelka Zelíková.

Orienťák duševního zdraví si mohou návštěvníci zaběhnout či projít v pátek 17. září mezi 14. a 17. hodinou a startuje se v Panské zahradě. Vstup na akci je dobrovolný. Akcí provede moderátorka Lucie Strbačková.

Zpět