Budeme pěstovat pomoc. Jsme o krok blíž k našemu snu: terapeutické zahradě

Budeme pěstovat pomoc. Jsme o krok blíž k našemu snu: terapeutické zahradě

Už nějakou dobu toužíme po tom proměnit náš pozemek na terapeutickou zahradu, která by sloužila klientům naší sociálně terapeutické dílně VKCI. Před pár lety jsme obnovili skleník, ve kterém v rámci pracovní terapie pěstujeme zeleninu a tu se pak učíme zpracovávat v dílně. Na jaře jsme se pustili i do obnovy bylinkových záhonů.

„Chceme i nadále pokračovat ve zvelebování naší zahrady a vytvořit z ní útulné místo pro naše klienty,“ říká naše kolegyně Jana Išpoldová. Chceme zahradu osázet dalšími keři a rozšířit bylinné záhony, které svou vůní vykouzlí ze zahrady pohádkové místo.  Zahradu má zútulnit také posezení vhodné pro trénink paměti, společné grilování, povídání si a relax. Přáli bychom si, aby proměnou a rekonstrukcí prošel také altán, který je jednou z dominant zahrady.

Dnes jsme zase o krok blíž ke splnění našeho snu. Na konci loňského roku jsme se totiž přihlásili do grantové výzvy Tesco Vy rozhodnete, my pomáháme. Celkem se do této výzvy přihlásilo přes 500 žádostí.

Náš projekt se zařadil mezi tři nejlepší v našem regionu. Chcete, abychom byli nejlepší? Podpořte nás. Od 17. ledna do 13. února budete mít příležitost. Vyražte na nákup do Tesca ve Valašském Meziříčí. Při každém nákupu dostanete žeton, pomocí kterého můžete hlasovat, který ze tří bohulibých projektů chcete podpořit.

Naše Sociálně terapeutická dílna VKCI pomáhá lidem s postižením. Formou pracovní terapie je podporujeme při osvojování běžných každodenních dovedností. To, co je pro zdravého člověka snadným úkolem, je pro naše klienty často obtížnou činností, kterou se díky naší práci postupně učí. Uvědomujeme si, že i naši klienti trávili za poslední rok mezi „čtyřmi stěnami“ více času než dost, což má neblahý vliv na jejich duševní i tělesné zdraví. Proto pro ně chceme vytvořit terapeutickou zahradu, kde by mohli rozvíjet své další schopnosti, těšit se z úrody a odreagovat se tu od svých nesnází.

Grantový program s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“ poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé České republice. Jeho cílem je zlepšovat kvalitu života v ČR a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen organizátora programu. Příjemcem podpory programu je výlučně člověk.

Zpět