Aktuality

Srdečně Vás zveme na Orienťák duševního zdraví

Srdečně Vás zveme na Orienťák duševního zdraví

Čeho se nejvíc bojíme a proč? Co tíží lidi s depresemi? Jak vidí svět lidé se syndromem Alenky v říši divů? Nebo proč někteří lidé jedí hřebíky a jiní donekonečna hromadí zbytečné věci? Přijďte to zjistit na Orienťák duševního zdraví. Jedná se o akci, kterou pořádáme v rámci celostátní osvětové kampaně nazvané  Týdny duševního zdraví. 

více
Na těžké životní situaci dlužníků často parazitují insolvenční šmejdi

Na těžké životní situaci dlužníků často parazitují insolvenční šmejdi

Insolvence je cestou z dluhové pasti.  Využívají ji lidé, kteří nejsou schopni platit své závazky nebo jsou proti nim vedena exekuční řízení. Podle Insolvenčního rejstříku je nyní v procesu oddlužení celkem 240 dlužníků ze Vsetína, 42 dlužníků z Valašských Klobouk nebo 94 dlužníků z Bystřice pod Hostýnem.  

více
Šmejdi míří do propadliště dějin, spotřebitelé se stále častěji nechávají napálit přes internet

Šmejdi míří do propadliště dějin, spotřebitelé se stále častěji nechávají napálit přes internet

Stále častěji se v naší občanské poradně zabýváme spotřebitelskými tématy. Dříve nechvalně známé šmejdy s předraženými domácími spotřebiči nahradili obchodníci s energiemi, podvodné e-shopy či seznamky. Připravili jsme rozhovor s vedoucí Občanské poradny Ivanou Měrkovou, která má práva spotřebitele v malíčku.

více

Upozornění pro klienty naší pobočky ve Valašských Kloboukách

Pokud se rozhodnete navštívit pobočku Občanské poradny Vsetín ve Valašských Kloboukách, nenechte se odradit tím, že bude uzamčen hlavní vchod budovy. Zazvoňte na příslušný zvonek nebo vytočte telefonní číslo, které je zde uvedeno. Poradkyně Vám poté přijde otevřít. Děkujeme za pochopení. Naše pobočka ve Valašských Kloboukách je otevřena každý lichý čtvrtek od 8:00 do 15:00. V únoru je to tedy 4. a 18. únor.

více

Rok 2020 v psychologické poradně VKCI

Letošní rok přinesl do naší psychologické poradny řadu změn. Pandemie způsobila vyšší zájem o službu i nové způsoby poskytování konzultací. Přečtěte si, co přinesl rok 2020 v naší psychologické poradně.

více
Sociálně terapeutická dílna VKCI slaví 10. narozeniny

Sociálně terapeutická dílna VKCI slaví 10. narozeniny

Sociálně terapeutická dílna VKCI slaví v těchto dnech 10. výročí svého vzniku. Veřejnou narozeninovou oslavu však bohužel musí odložit, prozatím proto vydala alespoň publikaci o své činnosti a o práci s lidmi s handicapem.

více

Volné termíny na objednání pro osobní konzultace

Od 4. 5. 2020 máme v poradně volné termíny na objednání pro osobní konzultace – objednejte se na tel. 774 262 243. Všechny termín jsou na objednání. Prozatím pouze na Vsetíně. Klienti musí mít po dobu konzultace zakryté dýchací cesty. Konzultace jsou v délce 45 minut. Nadále poskytujeme také telefonické konzultace na tel. 774 262 243.   Jsme připraveni Vám pomoci!

více
Sociálně terapeutická dílna

Sociálně terapeutická dílna

Máte ve svém okolí někoho, kdo následkem duševního, mentálního, či tělesného postižení nemůže:- dlouho docházet do práce,- nemá žádnou pracovní zkušenost- nebo ztratil zaměstnání? Přečtěte si níže, na čem s klienty v rámci poskytování služby sociálně terapeutické dílny pracujeme. V loňském roce se nám povedlo po dlouhodobé spolupráci a nácviku pracovního režimu posunout 5 klientů na chráněná pracovní místa. 

více

Získali jsme akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení!

Dne 27. 10. 2017 vydalo Ministerstvo spravedlnosti rozhodnutí, na základě kterého jsem se stali akreditovanou osobou pro poskytování služeb v oblasti oddlužení. Stali jsme se tak první akreditovanou osobou v celém Zlínském i Jihomoravském kraji. Znamená to, že budeme moci pomáhat našim klientům s oddlužením v roce 2018 po skončení přechodného období.  

více