Aktuality

V dílně proběhla rekonstrukce, od 1.9. jsme zpět!

Během letních prázdnin proběhla rekonstrukce prostor sociálně terapeutické dílny. Ve službě máme nově zbudované šatny, kuchyň, relaxační místnost a konzultační místnost. Rekonstrukce má přispět ke zkvalitnění služby sociálně terapeutické dílny a zlepšení zázemí pro klienty. Během měsíce listopadu proběhne den otevřených dveří, kdy budou prostory služby prezentovány veřejnosti. 

více
Pro koho tu jsme?

Pro koho tu jsme?

Máte ve svém okolí někoho, kdo následkem duševního, mentálního, či tělesného postižení nemůže:- dlouho docházet do práce,- nemá žádnou pracovní zkušenost- nebo ztratil zaměstnání? Přečtěte si níže, na čem s klienty v rámci poskytování služby sociálně terapeutické dílny pracujeme. V loňském roce se nám povedlo po dlouhodobé spolupráci a nácviku pracovního režimu posunout 5 klientů na chráněná pracovní místa

více
Sociálně terapeutická dílna

Sociálně terapeutická dílna

Máte ve svém okolí někoho, kdo následkem duševního, mentálního, či tělesného postižení nemůže:- dlouho docházet do práce,- nemá žádnou pracovní zkušenost- nebo ztratil zaměstnání? Přečtěte si níže, na čem s klienty v rámci poskytování služby sociálně terapeutické dílny pracujeme. V loňském roce se nám povedlo po dlouhodobé spolupráci a nácviku pracovního režimu posunout 5 klientů na chráněná pracovní místa. 

více
Předvánoční posezení s klienty

Předvánoční posezení s klienty

I když jsou Vánoce až 24. prosince, my jsme klientům nadělili dárečky již dříve! Ve čtvrtek  7. prosince jsme polečně uspořádali předvánoční posezení v rámci rozvíjení sociálního kontaktu. Klienti si s dopomocí pracovníků připravili vánoční cukroví a drobné občerstvení. Také jsme uspořádali bohatou tombolu, v které každý z klientů vyhrál drobný dáreček.

více

Získali jsme akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení!

Dne 27. 10. 2017 vydalo Ministerstvo spravedlnosti rozhodnutí, na základě kterého jsem se stali akreditovanou osobou pro poskytování služeb v oblasti oddlužení. Stali jsme se tak první akreditovanou osobou v celém Zlínském i Jihomoravském kraji. Znamená to, že budeme moci pomáhat našim klientům s oddlužením v roce 2018 po skončení přechodného období.  

více
Výstava děl uživatelů STD U Šikovných Oveček

Výstava děl uživatelů STD U Šikovných Oveček

V týdnu od 11.9. do 15.9. pracovníci služby spolu s klienty uspořádali výstavu děl v Domě kultury ve Vsetíně. Díla tvoří naši nadaní klienti. Shlédnout jste mohli drátované výrobky, keramického panáka, mozaiky, ale i nádherné obrazy, které klienti tvoří doma ve svém volném čase. Slavnostní představení těchto děl proběhlo 12.9. oficiální vernisáží. Někteří klienti svá díla popsali sami v rozhovoru s panem moderátorem. Odpoledne nám zpříjemnila hudebním vystoupením skupina Dareband spolu s moderátorem Honzou Gottfriedem, tímto jim velice děkujeme.  Klienti tak měli možnost...

více

S handicapem do práce

V rámci poskytování služby se nám podařilo zapojit 8 klientů do rekvalifikačního kurzu ,, S handicapem do práce''. Tři klienti se přihlásili na Úklidové práce a pět klientů na Údržbu veřejné zeleně. Rekvalifikační kurz jim nabízí bohatou praxi, ale i teoretické znalosti. Kurz může být pro klienty přínosný a pomůže jim k uplatnění na chráněném trhu práce.

více